Šiltinimas poliuretanu turi keletą unikalių ir vertingų savybių

Poliuretano putos TOGO – moderni termoizoliacinė medžiaga, kuri turi daug privalumų, lyginant su kitomis tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis.

TOGO putos - tai poliuretaninės putos, kurios išgaunamos naudojant specialią sertifikuotą įrangą. TOGO puta - tai sandarus, vienalytis, besiūlis termoizoliacinis sluoksnis. Ši vadinamoji trečios (III - ios) kartos šiltinimo technologija naudojama uždaroms ir atviroms pastatų konstrukcijoms šiltinti.

TOGO putos yra dviejų rūšių: minkštos ir kietos. Jos yra elastingos, laidžios vandens garams (t. y. „kvėpuojančios“), todėl TOGO putomis apšiltintos pastatų konstrukcijos negali supūti arba supelyti. Tokia šiltinimo technologija leidžia sutaupyti labai daug brangios šilumos energijos.

 

SAVYBĖS

APRAŠYMAS

SANDARUMAS

TOGO putos gerai prilimpa prie visų šiltinamų pastatų ar konstrukcijų paviršių ir išsiplėtusios iki 150 kartų, užpildo visas angas, kiaurymes, plyšelius, oro tarpus bei nesandarumus. Gaunama vientisa, be sandūrų, sandari medžiaga. Taip pūtimo būdu  apšiltinamos įvairios paskirties statomų ir renovuojamų pastatų konstrukcijos.

DIDELĖ ŠILUMINĖ VARŽA, ŠILUMOS IR GARSO IZOLIACIJA

TOGO putos yra poliuretaninės ir pasižymi didžiausia  iš visų žinomų izoterminių medžiagų šilumos varža. Atvirų porų putų šilumos laidumo koeficientas (λ) yra x = 0,038 W/kM, o uždarų porų putų – y = 0,022 W/kM. Kuo geresnė izoliuojamosios medžiagos šiluminė varža, tuo efektyvesnė medžiagos garso izoliacija. Tai reiškia, kad TOGO putas galima naudoti net tik šiltinimo tikslais, bet ir garso izoliacijai įrengti.

ILGAAMŽIŠKUMAS

TOGO putos yra polimeras, o polimerai yra ištisus dešimtmečius tarnaujantys produktai, kurie nepūva, nepelija, negaruoja, nesideformuoja, nekeičia savo savybių.

KONSTRUKCIJŲ SUTVIRTINIMAS

Uždarų porų putos yra didesnio tankio (30 kg/m3) kietos putos, sutvirtinančios ir surišančios šiltinamas konstrukcijas. Ši savybė kelis kartus pailgina konstrukcijų tarnavimo laiką.

GREITAS ŠILTINIMO BŪDAS

TOGO putomis galima apšiltinti sunkiai pasiekiamus, nelygius, drėgnus, korozijos pažeistus paviršius, užpildyti įvairių storių, nelygių paviršių oro tarpus tarp sienų, lubų ir grindų. Šia medžiaga per 1 valandą galima apšiltinti daugiau kaip 150 m2 paviršiaus ar daugiau kaip 50 m2 oro tarpų. To padaryti neįmanoma šiltinant kitomis ne 3-iosios kartos medžiagomis.

III-IOS KARTOS ŠILTINIMO TECHNOLOGIJA

Tai efektyvus šilumos taupymo sprendimas. Ši sandari III- ios kartos šiltinimo technologija naudojama įvairiose sferose: namų, įvairių pastatų statyboje (visoms įvairių pastatų konstrukcijoms šiltinti), buitinei ir pramoninei technikai (šaldytuvams, katilams, šildytuvams), autotransportui (automobilinių šaldytuvų gamybai), maisto ir chemijos pramonėje (įvairioms talpykloms izoliuoti), vamzdynų izoliacijai ir t. t. 

Naudojant šią III-ios kartos šiltinimo technologiją, pasiekiamas maksimalus šiltinimo efektyvumas, izoliacinės medžiagos sluoksnis būna nestoras. Reikėtų daugiau kaip 2 kartus storesnio sluoksnio kitų (nepoliuretaninių) termoizoliacinių medžiagų tokiai pačiai šiluminei varžai gauti, o tokio sandarumo kaip, kad šiltinant TOGO putomis, vis tiek nebūtų pasiekta. Efektyviam patalpų apšiltinimui rekomenduojama sienas ir grindis apšiltinti 10 cm, o lubas ar stogą – 15 cm TOGO putų sluoksniu A energinio naudingumo klasės namams.

Efektyvumas

Kartais galima išgirsti nuomonę, kad poliuretano putos – brangus šiltinimo ir sandarinimo būdas. Tačiau, pasverkime visus pliusus ir minusus, ir ar tikrai ši išvada išliks ta pati..? Imant grynos šlitinimo medžiagos tūrį, uždarų porų poliuretano putos iš tiesų kainuoja brangiau nei kitos šilumos izoliacinės medžiagos kaip akmens ar stiklo vata, celiuliozė (ekovata), polistirolas ar putplasčio granulės, atvirų porų poliuretano putos ar termoputos.

 

Šiltinti poliuretano putomis brangu? – Ne, tai EKONOMIŠKA!


1.Poliuretano putos yra vienintelė medžiaga, kuri 100 proc. užsandarins oro patekimo ertmes Jūsų namuose. Tyrimai nustatė, kad per nesandarumus prie langų angų, elektros jungiklių ir rozečių, kampuose tarp stogo ir stogo perdangos, sienų ir pamatų perdangos namas praranda iki 30-40 proc. šilumos! Kitos izoliacinės medžiagos neišgauna pilno sandarumo, išlieka siūlės tarp šiltinamųjų plokščių ar demblių, sunku prieiti prie konstrukcinių sujungimų, kampų. Poliuretano putos sudaro vientisą sandarų sluoksnį – jokių siūlių ir sujungimų, priglunda ir apgaubia bet kokias ertmes ir išsikišimus, taip panaikindamos nesandarumo problemą. O Jūs taupote šilumą ir savo sąskaitą.
2.Sienos, apšiltintos įvairių rūšių vata, turi būti ypatingai kruopščiai apsaugotos nuo drėgmės patekimo iš vidaus. Ir nedideli plyšimai garo izoliacinėje plėvelėje, atsirandantys įrenginėjant elektros jungiklius ar rozetes, gręžiant į sienas varžtus kabinamoms spintelėms, ar tiesiog sandūrose sienos su grindimis ar lubomis – tinkama vieta patekti drėgmei į Jūsų šiltinamąją medžiagą. Pluoštinė izoliacija prikaupia drėgmės iš patalpų, o paskui ją išgarindama – suslūgsta! Ne vienas naujakurys gali „pasigirti“. kad po poros metų nuo įkurtuvių pro namo rozetes ėmė skverbtis šaltas oras iš lauko. Uždarų porų poliuretano putos neįgeria drėgmės ir neslūgsta, nekeičia savo tūrio, nesudaro šalčio tiltelių. O tai reiškia vėlgi prisideda prie šilumos išsaugojimo ir mažesnių sąskaitų už šildymą.
3.Remontą namuose žmonės linkę daryti kas 7-12 metų. Kiek dažnai esate linkę keisti namo šiltinamąjį sluoksnį? Pakeisti tokią situaciją labai sunku, todėl žmonės linkę mokėti už patiriamus šilumos nuostolius ir nieko nekeisti. , t.y. nors pradinės išlaidos yra didesnės, vėliau tai su kaupu atsiperka mažomis sąskaitomis už šildymą ir jokių papildomų išlaidų renovacijai ir remontui.
4.Uždarų porų poliuretano putos yra beveik dvigubai šiltesnės (λ = 0,020 – 0,023W/m·K) nei tradicinės termoizoliacinės medžiagos. Ši savybė labai pasitarnauja šiltinant patalpas, kai ypač aktualu išsaugoti naudingą plotą pvz. viršutinių aukštų butų lubas ar šiaip mažo ploto patalpas.
5.O jei Jums neaktuali apdaila (pvz. garaže, rūsyje ar dirbtuvėse), tokiu atveju nereiks nei karkasų, nei tvirtinimo detalių, nei jokių papildomų įrankių. Be to tuo pačiu uždarų porų poliuretano putos sustabdys drėgmės skverbimąsi, reiks mažiau hidroizoliacijos (jei tai drėgstančios požeminės patalpos) ar apsaugos nuo korozijos susidarymo, jei tai metalinės patalpos).
6.Jei turite patalpas, kurių paviršius nelygus (nelygios perdanginės plokštės, lentos, ištrupėję plytos ar pan.) – jokia problema.

Taigi, paskaičiuokime dar kartą.


Kiek sutaupote turėdami sandarų namą? – 30 procentų šilumos sąskaitų.
Kiek sutaupome nerenovuodami namų? - ir po 30 metų mūsų termoizoliacija liks tokia pat sandari ir tvirta.
Kiek sutaupome, nevargdami (ar nemokėdami už paslaugą meistrams)? Išlyginant šiltinamus paviršius, nemontuojant hidroizoliacijos ir garo izoliacijos? – įvertinkite meistrų (arba savo) darbo valandas ir sunaudotas medžiagas.

Rūsių, pamatų šiltinimas


Poliuretano putos puikiai tinka pamatų šiltinimui tiek iš lauko, tiek iš vidaus. Jos ne tik užtikrins šilumos izoliaciją, bet ir pristabdys drėgmę. Iš lauko putas reiktų apdažyti, nes jos kaip ir bet kurios poliuretano putos nuo ilgalaikio UV poveikio ima irti. Putomis galėsite užsandarinti atsiradusius įtrūkimus, ertmes apie įvairius vandentiekio, elektros, dujų, komunikacijų įvadus. Tai idealus sprendimas seniems rūsiams ir požeminiams garažams, kurių sienos drėgsta, veisiasi pelėsiai, o drėgmė ir šaltis skverbiasi į pastato vidų. Taip pat galite apipurkšti rūsio ar požeminio garažo lubas taip pagerindami virš jų esančių gyvenamųjų patalpų šiluminę izoliaciją.

Sienų šiltinimas


Sienų ir pastogių šiltinimas – tai dažniausia poliuretano putų rinkinių panaudojimo vieta.
putos purškiamos

Tai ypač aktualu!


Turint šąlančią kambario sieną bute ar name, kai nėra galimybių sieną apšiltinti iš lauko.
Kai norite sutaupyti naudingą kambario plotą (tik 5 cm sluoksnis suteiks papildomą 2,5 m²·K/W šiluminę varžą R).
Kai aktualu užsandarinti dažniausias šalčio patekimo vietas – t.y. kampus, susijungimus tarp sienos ir lubų (ypač, jei virš lubų yra stogas), sienos ir grindų (ypač, jei po grindimis yra nešildomos patalpos), aplink rozetes, jungiklius, ar esant įtrūkimams sienose (dėl didelio putų tankio jos padidina konstrukcinį sienos stiprumą).
Kai norite garantijų, kad izoliacinė medžiaga tarnautų tiek laiko kiek ir visas Jūsų pastatas (ji nedūlėja, neįgeria drėgmės ir neturi jokių galimybių sukristi, kaip kad atsitinka su neteisingai sumontuotomis arba eksploatuojamomis „kvėpuojančiomis“ pluoštinėmis medžiagomis, kurios sugerdamos ir išgarindamos garus, praranda buvusią savo apimtį ir atveria nesandarias ertmes).
Kai darbus norite atlikti labai greitai.

Stogo, palėpės, mansardos šiltinimas


Ypač dažna problema yra šąlančios lubos viršutinių aukštų butuose, kai nėra galimybių apšiltinti stogo. Tuomet šiltinamoji medžiaga gali būti montuojama tik iš vidaus, mažinant kambario aukštį. Tokiais atvejais praverstų šiltinimas poliuretano putų rinkiniais, kurie ir skirti plotams iki 50 kv. m. (priklausomai nuo sluoksnio storio).

Kad išgauti norimą šilumos efektą, dėl poliuretano putų didelės šiluminės varžos (kai storis 5 cm, R = 2.5 m²·K/W), Jums užteks beveik dvigubai plonesnio šiltinimo sluoksnio, nei renkantis kitokią izoliacinę medžiagą. O tai leis maksimaliai išsaugoti lubų aukštį.
Putos kokybiškai padengs nelygias perdangos plokštes, taip pagerindamos šiltinamąjį poveikį, bei sujungimo siūles, taip sudarydamos monolitinį sandarų šiltinamą sluoksnį.
Tai idealus būdas užsandarinti visas stogo konstrukcijas, ypatingai sudėtingus konstrukcinius mazgus. Putos sandariai prilips tiek prie medžio, tiek metalo, nepalikdamos nesandarių ertmių ar šalčio tiltelių.
Taip pat galėsite izoliuoti pastogėje esančias vėdinimo – kondicionavimo sistemas, kad išvengti kondensato kaupimosi jų viduje. Putos užsandarins ertmes apie iš stogo išeinančius ortakius, dūmtraukius, ventiliacinius kanalus.
Putomis šiltinkite ir stogo perdangą. Visu perimetru apie stogo ir perdangos susidūrimą apipurkškite poliuretano putomis, kur dažniausiai iškyla nesandarumo pavojus šiltinant įprastomis šiltinimo medžiagomis. Galite ir visą perdangą apipurkšti plonu putų sluoksniu, taip užtikrindami vienalytę sandarią šiluminę dangą bei apsaugą nuo garų. Likusią Jums būtiną šiluminę varžą pasieksite purkšdami pakartotinai putas iki reikalingo storio arba klodami kitas šiltinimo medžiagas.

GRINDŲ ŠILTINIMAS


Itin didelis efektas pastebimas naudojant poliuretano putas grindų su vandens ar elektros šildymo sistemomis šiltinimui. Be poliuretano putų termoizoliacijos didžioji šilumos, gaunamos nuo šildomų grindų, dalis, dingsta per perdangas tarp aukštų, tuo metu, kai, naudojant poliuretano putų šiltinimą, visa šiluma, atsirandanti nuo šildomų grindų, gali būti išnaudojama pagal tiesioginę paskirtį - gyvenamų patalpų (ofisų) šildymui.
TOGO poliuretano putų termoizoliacija turi daug pranašumų lyginat su kitomis šiltinimo medžiagomis, pvz., polistirenu ar min. vata. Pagrindinis šių pranašumų yra tas - didelis mechaninis atsparumas ir ilgas eksploatavimo laikas - iki 50 metų. Be to, šiltinant poliuretano putomis (skirtingai nuo polistireno ir min. vatos) patalpas su padidintu drėgmės kiekiu – baseinus, vonios kambarius ir pan. Grindų šiltinimas poliuretano putomis rekomenduojamas ir patalpoms su „tradiciniu“ centraliniu šildymu, nes visiškai izoliuoja grindis nuo neapšiltintų perdangų tarp aukštų, kurios sudaro pagrindinius šalčio tiltelius gyvenamuose ir ofiso patalpose.

putos šiltinimo

A klasės energetinio naudingumo namo statybai reikalingi parametrai:


Išorinė siena - U- 0,12
R – 8,4

Stogui U- 0,10
R – 10

U=π / d

R= d / π

d= R*π